Wizyta studyjna i warsztaty dla samorządowców z Bielska Podlaskiego

22 sierpnia, Sejny, Krasnogruda.


 W sobotę do Ośrodka przyjechały osoby związane z samorządem w Bielsku Podlaskim. Gośćmi Pogranicza był  Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Stanisław Derehajło a także  część radnych miasta: Iwona Kołos, Emil Falkowski, Artur Żukowski, Krzysztof Grodzki,   wiceprezes WFOŚiGW w Białymstoku – Magdalena Tymińśka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach - Marcin Bołtryk. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Forum Mniejszości Podlasia, którego  przewodniczącym jest Arkadiusz Waszkiewicz. Gośćmi Pogranicza byli także:  prezes Fundacji Hagia - Marina Patryk-Panasiuk, Magdalena i Krzysztof Januszewscy,Adrian Stępniak, Marta Graca, Agnieszka Sutryk.
 

W Sejnach, spotkanie wraz z opowieścią o działaniach edukacyjnych Pogranicza związanych z pamięcią miasta i sejneńskich rodzin oraz z tradycjami sąsiedzkimi Sejneńszczyny - prowadziła Bożena Szroeder. Odbyły się pokaz filmów z Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza,  zwiedzanie Domu Pogranicza i wystawy  " i nie wrócili. Żydzi sejneńscy 1938r.",  zwiedzanie dawnej jesziwy i wystawy "Staroobrzędowcy. Religia ciszy". Spotkanie z twórcą wystawy Wiesławem Szumińskim.

 W Krasnogrudzie  odbyło się spotkanie z Małgorzatą Sporek-Czyżewską o strukturze organizacyjnej  Pogranicza  i  30 - letnim doswiadczeniu instytucji, a także oprowadzania po wystawie "Miłosz - szukanie Ojczyzny", wraz z  opowieścią  o związkach Czesława Miłosza z Krasnogrudą - Staszek Czyżewski.

Foto na stronie: Małgorzata Godlewska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI