Wojciech Szroeder w Radiowym Centrum Kultury Ludowej

Rozmowa Patrycji Zisch z Wojciechem Schroederem, założycielem i prowadzącym Orkiestrę Klezmerskią Teatru Sejneńskiego


W ostatni czwartek karnawału udaliśmy się na Daleki i całkiem bliski Wschód. W pierwszej części audycji Adam Strug zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do Kambodży. Khmerska muzyka tradycyjna, a szczególne tamtejsza sztuka wokalna są nie lada wyzwaniem dla ucha melomanów z Europy.

W drugiej części Patrycja Zisch przywołała rozmowę jaką przeprowadziła z Wojciechem Schroederem, założycielem i prowadzącym Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Orkiestra istnieje od dwudziestu lat.

- Żydów w Sejnach nie ma, ale pozostała synagoga i dawna szkoła żydowska. My nie robimy eventów, spotkań, festiwalu, ale staramy się pracować na miejscu z ludźmi stamtąd i obliczać to na długi proces. Ten proces jest dla nas najistotniejszy - opowiadał w "Źródłach" Wojciech Schroeder. - Orkiestra jest tylko jednym z elementów większej całości, najbliższa mojemu sercu, ale kładziemy największy nacisk na edukację.

W "Źródłach" nie zabrakło też muzyki tego zespołu.

Tytuł audycji: Źródła
Prowadzili: Adam Strug i Patrycja Zisch
Data emisji: 20.02.2020
Godzina emisji: 15.15

Słuchaj online


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI