Wręczenie nagrody im. Ireny Sendlerowej

18 sierpnia w Pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Lauretką została Grażyna Ferenc z Zespołu Szkół w Kętach Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.


Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych oraz inspirują uczniów do działań zgodnych z tymi zasadami. Tegoroczną laureatką została Grażyna Ferenc, nauczycielka w Zespole Szkół w Kętach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Przyznaną przez Kapitułę Konkursu nagrodę otrzymała z rąk Krzysztofa Czyżewskiego (prezesa Fundacji Pogranicze) i Elżbiety Ficowskiej (jednego z dzieci uratowanych przez Irenę Sendlerową). Podczas uroczystości, wręczono również wyróżnienia dla siedmiu nauczycieli z Polski: Zofii Cofałki z gimnazjum nr 2 w Chorzowie, Katarzyny Kasprzyckiej z I LO w Lublinie, Iwony Kryczki z gimnazjum nr 9 w Lublinie, Małgorzaty Rusiłowicz ze szkoły podstawowej w Białostoczku, Doroty Stępniak z gimnazjum w Ożarowie Mazowieckim, Piotra Ulatowskiego ze szkoły Lauder – Morasha w Warszawie oraz Ewy Wziątek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lublinie.

W tym roku nagrodę przyznano po raz piąty. Nagroda im. Ireny Sendlerowej powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce i jest prowadzona przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem. W uroczystości, która odbyła się w Pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych wzięli udział liczni goście m.in. ambasador Izraela w Polsce Rav- Ner Zvi, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, konsul Polski w Nowym Jorku Ewa Junczyk – Ziomecka, laureaci pierwszej edycji konkursu Robert Szuchta i Norman Conard oraz zeszłoroczna laureatka Marzanna Pogorzelska.

Ceremonia wręczenia nagród rozpoczęła Elżbieta Ficowska ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu witając zaproszonych gości. Wystąpili również Adam Kułach, dyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ oraz Ambasador Izreala Zvi Rav- Ner. Dyrektor Adam Kułach wręczył Odznakę Honorową Bene Merito Renacie Skotnickiej-Zajdman ze Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce. Następnie Elżbieta Ficowska przedstawiła koncepcję i historię nagrody, a Iga Kazimierczyk z Centrum Edukacji Obywatelskiej przedstawiła członków kapituły. Krzysztof Czyżewski, założyciel Fundacji Pogranicze i przewodniczący Kapituły, ogłosił imię osoby nagrodzonej oraz wygłosił laudację na cześć laureatki


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI