wrzesień


Krzysztof Czyżewski opowiada o pracy nad baśniami  o dzieciństwie i dorosłości, o inności i pograniczu
Spotkanie z pisarką Janiną Osewską dla uczniów  szkoły podstawowej w ramach  " Sejneńska Księga Baśni ".
Krasnogrudzkie warsztaty 27 września 2021 - warsztaty dla 40 osobowej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
Wizyta studyjna W dniach 25-27 września w Krasnogrudzie i Sejnach miała miejsce  wizyta studyjna amerykańskich studentów w ramach współpracy z Uniwersytetem w Syrakuzach.
Lejla Kalamujić / Lublin 24 września 2021, godz. 17.00 - Spotkanie  "Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka" - Lejla Kalamujić w rozmowie z Aleksandrą Zińczuk.
Konferencja w MCD W dniach 23-24 września w Krasnogrudzie, Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacja Pogranicze organizują międzynarodową konferencję " RELATIONS ON THE BORDERLANDS: OLD AND NEW INHABITANTS "
Pogranicze na Kongresie Archiwistyki 24-25 września - IV Kongres Archiwistyki Społecznej z udziałem Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej
Młodzież licealna z Warszawy 22- 23 września - 34 osobowa grupa uczniów z Wawerskiej Szkoły Realnej na warsztatach w Sejnach i  Krasnogrudzie.
Baśnie pod opieką Birutė Jonuškaitė tworzą się! Korespondencja pomiędzy  pisarką a młodymi pisarzami
"Małe centrum świata" po litewsku Krzysztof Czyżewski uczestniczy w cyklu wieczorów autorskich prezentujących litewskojęzyczne wydanie książki "Małe centrum świata"/ "Mažasis pasaulio centras", która ukazała się w roku 2020 w wydawnictwie  Versus w Wilnie.        
Sejny / 17.09.2021 - Wieczór autorski Krzysztofa Czyżewskiego Serdecznie zapraszamy do Sejn na piątkowe spotkanie o litewskojęzycznym wydaniu ,,Małego centrum świata". Z autorem książki, Krzysztofem Czyżewskim, będzie rozmawiał profesor Egidijus Aleksandravičius.
Spotkanie autorskie w Gdańsku 15 września godz. 19.00 -  Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka z udziałem Kristiana Novaka w Sztuce Wyboru.
Spotkanie autorskie w Białymstoku 14 września / Zmiana Klimatu,  godz. 19.00 -  Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka z udziałem Kristiana Novaka  
Spotkanie autorskie w Krasnogrudzie 13 września godz. 17.30 -  Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka z udziałem Kristiana Novaka.  
Koncert grupy JAVVA, 9 września,  Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa
Podlaska Wieczorynka Edukacyjna z udziałem Bożeny Szroeder 3 września, godz. 18.00, rozpoczęcie. Zapraszamy serdecznie
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI