Wrzesień


27 września 2002 - Spotkanie z Szewachem Weissem Spotkanie z Szewachem Weissem Ambasadorem Izraela, autorem książki  "Ziemia i chmury" . Organizatorzy: Fundacja Pogranicze i Muzeum Podlaskie w Białymstoku. (Sala białostockiego ratusza, Rynek Kościuszki 10, godz. 17.00) 
30 września 2002 Szymon Kloska bierze udział w konferencji "Kulturowe i Społeczne Funkcje Ochrony Środowiska" Białowieża 30 września - 2 października 2002 i wygłasza referat pod tytułem "Społeczność lokalna i problem ochrony środodwiska."
28 września 2002 Prezentacja działalności "Pogranicza" w ramach cyklu "Ośrodki pogranicza", organizowanego przez Stowarzyszenie Scena 96 i Dom Kultury "Rakowiec" w Warszawie. W spotkaniu uczestniczą Krzysztof Czyżewski i Dariusz Jachimowicz. Prowadzenie Dariusz Jarosiński. W ramach spotkania także otwarcie wystawy fotograficznej "Sejny - miejsce dialogu" oraz koncert litewskiego zespołu z Puńska "Alna". DK "Rakowiec" w Warszawie, godz. 15.00.
Jerzy Srzednicki - malarstwo i rysunek 27 września 2002 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy Jerzego Srzednickiego. Wernisaż był połączony z projekcją dwóch filmów: "Sejneńskie barwy", scenariusz i realizacja: Ryszard Wójcik (1963), "Jerzy Srzednicki", realizacja: Józef Romasz (2000). 
26 września 2002 Udział Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w pogrzebie Andrzeja Miłosza.
25 września 2002 Spotkanie z Ambasadorem Izraela Szewachem Weissem, autorem książki "Ziemia i chmury" , opublikowanej przez Wydawnictwo Pogranicze. Sala kinowa ROKiSu w Suwałkach, godz. 18.00. Organizatorzy: Fundacja Pogranicze i Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki.  
24 września 2002 "Wtorki Filmowe w Pograniczu": Dobrze jest , reż. Wadim Spiwak, prod. ukraińska, 1991 rok
21 września 2002 Koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru kameralnego CAPPELLA MUSICAE ANTIQAE ORIENTALIS z Poznania (Biała Synagoga, Sejny).
20 września 2002 Zmarł Andrzej Miłosz dziennikarz, tłumacz, reżyser dokumentalny, młodszy brat Czesława Miłosza, przyjaciel Pogranicza.
19 września 2002 Spektakl "Kroniki sejneńskie" na konferencji pt. "Korczak. Nowa antropologia wychowania". Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium w Warszawie. Spotkanie z Wojciechem Tochmanem autorem książki "Jakbyś kamień jadła" (sala kinowa Domu Pogranicza, godz. 18.00). Spotkanie prowadzi Małgorzata Sporek-Czyżewska. Po spotkaniu projekcja filmu dokumentalnego pt. "Znaleźć, zobaczyć, pochować" w reżyserii Magdaleny Piekorz.
17-22 września 2002 Podróż Krzysztofa Czyżewskiego do Macedonii.
17 września 2002 "Wtorki Filmowe w Pograniczu": Misja , reżyseria: Roland Joffé Wieś kwiatami malowana , realizacja Andrzej Moś
15-18 września 2002 Międzynarodowa konferencja "Do Unii Europejskiej dla jakości życia", organizowana przez Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy w Klasztorze Wigierskim, Sejnach i Puńsku. Udział wzięli: Jerzy Axer, Algis Kaleda, Jerzy Kłoczowski, Halina Kobeckaite, Vytautas Landsbergis, Bronys Savukynas, Aleksander Smolar, Andrzej Zoll. Krzysztof Czyżewski wygłosił referat pt. "Pluralizm kulturowy a wspólnota europejska". W programie także wizyta w Ośrodku "Pogranicze".
15 września 2002 Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego i zespołu Budziuki na Festiwalu Muzyczne Konfrontacje - Muzyka Źródeł w Podkowie Leśnej.
14 września 2002 Spotkania Krzysztofa Czyżewskiego w Berlinie z Norą i Arvo Part oraz z Bazylem Kerskim, redaktorem naczelnym pisma "Dialog".  
13 września 2002 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w uroczystej prezentacji portfolio pt. "Pogranicze" autorstwa artysty amerykańskiego Batuza, przygotowanego przy współudziale Fundacji Pogranicze i dedykowanego pamięci Carol Miłosz.
12 września 2002 Odznaczenie dr Ewy Klonowski Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi i zaangażowanie w poszukiwanie ludzi zaginionych, za działalność na rzecz Polski przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.    
10 września 2002 "Wtorki Filmowe w Pograniczu": Cześć, Tereska , reż. Robert Gliński
4-8 września 2002 Robocza wizyta Krzysztofa Czyżewskiego w Londynie; spotkania z Norą i Arvo Pärt oraz z Davidem Jamesem z zespołu "Hilliard Ensamble"; pobyt w klasztorze prawosławnym w hrabstwie Essex.
3 września 2002 "Wtorki Filmowe w Pograniczu": Blaszany bębenek, reż. Volker Schlondorff
15 sierpnia - 30 września 2002 Pobyt stypendialny w Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza w Sejnach profesora Ejgidiusa Aleksandraviciusa z Kowna, pracującego nad książką o Antanasie Baranauskasie, poecie i biskupie sejneńskim.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI