Wrzesień


28-30 września 2007 Pogranicze na spektaklu "Krwawe wesele" z udziałem współpracującego z Pograniczem romskiego artysty Adama Kozłowskiego.
27 września 2007 - Spotkanie z Jackiem Milewskim Spotkanie z Jackiem Milewskim - autorem publikacji i programów telewizyjnych o tematyce cygańskiej, filmowcem w ramach warsztatów dziennikarskich projektu "Po dwóch stronach granicy". Prezentacja reportażu opowiadającego o romskim konflikcie pt: "Tylko Bóg nas oceni" 
26 września 2007 Spotkanie Małgorzaty i Krzysztofa Czyżewskich z prof. Dovidem Katzem, inicjatorem i dyrektorem wileńskiego Instytutu Kultur Bezpaństwowych, w jego mieszkaniu na ulicy Basanaviciusa (dawna Pohulanka), gdzie przed wojną mieściła się siedziba pierwszego w świecie żydowskiego (jidisz) PEN-Clubu. Omówiono m.in. współpracę dotyczącą postaci Mojsze Kulbaka, którego powieść wkrótce ukaże się w wydawnictwie Pogranicza. 
25 września 2007 - Wtorki Filmowe Wtorki Filmowe w Pograniczu "Słoń", reż.: Gus Van Sant, 2003 rok, Dom Pogranicza, godz. 18.00 
24-26 września 2007 W Domu Tomasa Manna w Nidzie odbyło się robocze seminarium Europejskiej Sieci Centrów Literatury HALMA pod przewodnictwem Krzysztofa Czyżewskiego. Z udziałem przedstawicieli z Litwy, Łotwy, Estonii i Niemiec omówiono nową stronę internetową HALMY oraz programy, które będą realizowane przez stowarzyszenie i zostaną przedstawione na najbliższym spotkaniu całej sieci w Płowdiw w Bułgarii. 
24 września 2007 Krzysztof Czyżewski uczestniczył jako zaproszony doradca w spotkaniu Rady Programowej projektu "WILNO - EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2009".
23-24 września 2007 Udział Małgorzaty i Krzysztofa Czyżewskich w uroczystościach w Wilnie związanych z 70-ą rocznicą urodzin Tomasa Venclovy.  W  Muzeum Rodziny Venclovów . Krzysztof Czyżewski mówił o laureacie jako człowieku pogranicza i jednym z patronów działalności osrodka i fundacji Pogranicze.
9-23 września 2007 - Trakt Krasnogrudzki TRAKT KRASNOGRUDZKI. Projekt edukacyjny w ramach którego grupa młodzieży z Polski, Niemiec, Litwy, Białorusi i Ukrainy pracować będzie na rzecz przywrócenia dworowi w Krasnogrudzie pamięci i życia. Z inicjatywy Fundacji Pogranicze w odbudowanym dworze ma powstać Międzynarodowe Centrum Dialogu.
18 września 2007 - Wtorki Filmowe Wtorki Filmowe w Pograniczu "Opowieść o płaczącym wielbłądzie", reż.: Byambasuren Davaa, Luigi Falorni, dokument, 2003 rok, Dom Pogranicza, godz. 18.00 
14 września 2007 Rozpoczęcie trzeciej edycji Wolontariatu w Ochronie Krajobrazu Kulturowego na Warmii i Mazurach 2007/2008.   
11 września 2007 - List do Tomasa Venclovy na 70-lecie. Drogi Tomas,  W dzień Twoich 70-ych urodzin jesteśmy blisko Ciebie, myślą i działaniem. Oby daimonion pozostał z Tobą, a Twoje pióro dalej tak nieomylnie rozpoznawało rytm i ton żywo bijącego serca. Oby dalej prowadziła Cię ścieżka Człowieka Pogranicza, na której zawsze będziesz u siebie w Wilnie, Petersburgu czy Sejnach. Pamiętaj, że nie jesteś sam, i - choćby czasem podążający za tobą, a także ci, co odeszli, zdawali się milczeć - toczy się nieprzerwanie rozmowa w zimie. ...
10 września 2007 W ramach seminarium FENOMEN GRANICY w Pograniczu odbyła się wizyta studyjna studentów z Lipska. Spotkanie organizowane zostało przez niemieckie przedstawicielstwo Wspólnoty Kulturowej "Borussi" w Lipsku, Fundację "Borussia" i Uniwersytet w Lipsku 
8-9 września 2007 - Romowie - ludzie pogranicza Warsztaty dziennikarskie dla studentów Uniwersytetu Powszechnego im. J. J. Lipskiego z Teremisek oraz uczniów LO w Sejnach pt:"Romowie - ludzie pogranicza".
5 września 2007 - Nagroda Nowa Kultura Nowej Europy 2006 Nagroda „Nowa Kultura Nowej Europy" trafiła do Krzysztofa Czyżewskiego - animatora kultury, współzałożyciela fundacji „Pogranicze" w Sejnach. Nagroda Nowa Kultura Nowej Europy to wspólna inicjatywa Forum Ekonomicznego oraz  Instytutu Książki   przyznawana twórcom i promotorom kultury z Europy Środkowo-Wschodniej za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury tego regionu.
4 września 2007 W kawiarni Żywiciel na warszawskim Żoliborzu odbyły się "Urodziny Jerzego Ficowskiego" - spotkanie z poezją zmarłego w 2006 roku Poety. 
1 września 2007 - Piosenki z teatru, piosenki z ulicy W Białej Synagodze w Sejnach odbył się koncert Lloicy Czackis "Piosenki z teatru, piosenki z ulicy". Żydowskie tanga, ballady i piosenki jazzowe z lat 20. i 30 z Warszawy, Buenos Aires i Nowego Jorku. Robert Morawski, fortepian, Christian Danowicz.
27 sierpnia - 1 września 2007 Srebrenica - uczestnictwo Pogranicza w sesji International Cooperation for Memory organizowanej przez Fundację Alexandra Langera z Włoch wspólnie z Tuzlanską Amicą z Bośni i Hercegowiny. Warsztaty, prezentacje i sympozja służą idei powstania Centrum Interkulturowego i rewitalizacji miejsca, gdzie dokonano największego mordu ludności cywilnej po II wojnie światowej. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI