Współpraca Pogranicza z III LO w Białymstoku

14 lutego 2017 r. Pogranicze  gościło Barbarę Kalinowską, Annę Kietlińską i Krystynę Ratasiewicz - przedstawicielki dyrekcji i nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. 


Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Pograniczem a Szkołą oraz pomoc partnerska w organizacji III Młodzieżowej Konferencji Naukowej „O zachowanie środowiskowego dziedzictwa”. /29 V 2017 w Białymstoku i 5-6 VI w Suwałkach./

Tegoroczna III Młodzieżowa Konferencja Naukowa jest kolejną edycją wspólnego projektu realizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku i Fundację Przyszłości Obszarów Chronionych - Instytut Kronenberga. Realizowane konferencje stanowią innowacyjną formułę edukacji poprzez rozbudzanie pasji naukowych uczniów i wprowadzanie przyszłych studentów w problmatykę ochrony i  zarządzania dziedzctwem przyrodniczym i kulturowym. 

W roku 2017 miejscem zdobywania wiedzy nt. problemów środowiska i dziedzictwa kultury będzie Suwalszczyzna - miasto Suwałki, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Fundacja i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów".

Wymiar programowy i merytoryczny III konferencji wzmocniony jest poprzez tegoroczną koincydencję z rocznicami ustanowienia najważniejszych światowych dokumentów doktrynalnych w tym: 30-lecie raportu Komisji p. Gro Harlem Brundtland "Nasza wspólna przyszłość", 45-lecie "Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego" i "Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO", 25-lecie "Konwencji o różnorodności biologicznej" i "Konwencji w sprawie zmian klimatu".

Do partnerskiej współpracy zaproszone zostały: Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI