Współpraca ze Szkołami Stowarzyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie

9-11.10.2018 r. w Fundacji i Ośrodku Pogranicze gościliśmy uczniów z 7 i 8 klas ze Szkół Stowarzyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie.


W ramach wizyty w Pograniczu młodzież uczestniczyła w trzydniowym programie warsztatów na temat kulturowej i wyznaniowej różnorodności sejneńskiego pogranicza. Zajęcia rozpoczęła opowieść o historii Dworu w Krasnogrudzie i jego mieszkańców oraz wystawa „Miłosz I Szukanie ojczyzny”. W krasnogrudzkich Pracowniach -  Przyrodniczej, Sztuki i Spiżarni Krasnogrudzkiej odbyły się warsztaty edukacyjno-artystyczne. W Ośrodku Pogranicze w Sejnach młodzież uczestniczyła w zajęciach Pracowni Muzycznej i Pracowni Animacji Filmowej. Uczniowie obejrzeli wystawę "Księgi, książki i książeczki” w galerii Domu Pogranicza.

Program warsztatów „Wielokulturowość sejneńskiego pogranicza”

Krasnogruda:

Warsztaty przyrodnicze „Krasnogruda pod mikroskopem” – zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, obserwacja preparatów i okazów natury, tworzenie „biblioteki zdjęć mikroskopowych” oraz samodzielne wykonanie przyrodniczej pocztówki z parku krasnogrudzkiego/ prowadzenie Ksenija Konopek.

Warsztat Pracowni Spiżarni Krasnogrudzkiej -„Smaki i zapachy dzieciństwa” tworzenie naparów z ziół zebranych z krasnogrudzkich pól i łąk / prowadzenie Bożena Bartosiewicz 

Sejny:

Warsztaty muzyczne "O tradycjach i kulturze żydowskiej"/ prowadzenie Michał Moniuszko, Wojciech Szroeder i Kacper Szroeder.

"Opowieść o sąsiedztwie. Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza" - warsztaty wokół animacji filmowych legend, baśni, bajek i opowieści, pieśni i tradycji mniejszości narodowych i religijnych zamieszkujących pogranicze - prowadzenie Bożena Szroeder.

"Księgi, książki i książeczki" - warsztat wokół wystawy prowadzenie autor i twórca Wiesław Szumiński.

Szkoły od ponad 20-stu lat łączą edukację z wychowaniem przez kulturę. Szczególne miejsce w programie mają zajęcia artystyczne, które pozwalają rozwijać umiejętności uczniów. Szkoła realizuje program integralnej edukacji podmiotowej prof. dr hab. Krzysztofa Wieleckiego.

Priorytetem w pracy jest tworzenie przestrzeni do samorozwoju i konstruowania własnej tożsamości każdego dziecka w ramach wartości humanistycznych związanym z człowiekiem i jego życiem, tradycją i kulturą. Celem jest kształtowanie postaw oraz kompetencji w świecie wartości, umiejętności rozumienia kultury i odnajdywania w niej tego, co słuszne i właściwe, wykształcenie umiejętności wyboru rzeczy wartościowych.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI