Wspomnienie o Maksie Furmańskim w Zachodniej Galilei - listopad/grudzień 2019

"Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most" - Pogranicze w Zachodniej Galilei (28.11-4.12.2019)


Podróż do Izraela to dla nas także wielka przyjemność spotkania z rodziną Furmańskich. Na fotografii wykonanej przed kilkoma laty przed sejneńską jesziwą siedzą Hilda i Max Furmańscy. Max (odszedł w 2014 roku) był jedynym ocalałym, który powrócił z całą rodziną do miasta swojego dzieciństwa. Kantor i nauczyciel - wracał zawsze z misją spotkania i przekazania świadectwa o dawnych Sejnach. Na pewno spotkamy się z Hildą i z całą jej wielką izraelsko-sejneńską rodziną. Maxowi i jego historii będzie poświęcone spotkanie z Małgorzatą Sporek-Czyżewską w Tel Avivie i w Galilei.

"Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most” - Pogranicze w Zachodniej Galilei

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Inspirująca”


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI