Wstęp do roku Miłosza, Monika Karpowicz - "Przegląd Sejneński",17 stycznia 2011 r.

Zakończyło się dwudniowe sympozjum poświęcone twórczości Czesława Miłosza. Uczestnicy zwiedzili dziś plac budowy Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.


 Sympozjum, w którym udział wzięli badacze twórczości Miłosza koncentrowało się wokół jego książki "Rodzinna Europa". Seminarium jest wstępem do planowanych licznych spotkań poświęconych nobliście i idei wielokulturowej Europy. Zapoczątkowało też rok 2011 jako rok Miłosza, którym ustanowił go Sejm RP. Podobnie rok ten będzie obchodzony na Litwie. Wkrótce w tym kraju ukaże się trójjęzyczne wydawnictwo poświęcone Miłoszowi. Złożą się na nie prace eseistów z Litwy, Polski i Białorusi, w tym - Krzysztofa Czyżewskiego, szefa "Pogranicza".

Dzisiaj uczestnicy zwiedzili dworskie wzgórze w Krasnogrudzie, gdzie trwają budowalne prace nad dworem, oficyną i budynkami gospodarczymi. Będą one mieściły Międzynarodowe Centrum Dialogu ze zbiorami bibliotecznymi i salami konferencyjnymi. Zakończenie budowy, sfinansowanej w głównej mierze z dotacji zagranicznych (norweskiego mechaniznu finansowego), przewidziane jest na czerwiec, kiedy to Krasnogruda ma być miejscem uroczystości 100-letniej rocznicy urodzin patrona działań "Pogranicza", Czesława Miłosza. Jako młody człowiek spędzał on tu wakacje, dwór bowiem należał do kuzynek jego matki.

W najbliższy czwartek 20 stycznia o 17. w Białej Synagodze Ośrodek Pogranicze" organizuje spotkanie-debatę o przyszłości i zadaniach krasnogrudzkiego Centrum.

17.01.2011, "Przegląd Sejneński", Monika Karpowicz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI