Wszystko Cię wita. O Sejnach i Krasnogrudzie, 5 i 6 dzień Wyprawy Wschodniej, 22-23 sierpnia 2012

Artykuł pochodzący z oficjalnego bloga projektu Corners, dotyczący warsztatów, które odbyły się w Krasnogrudzie.

Czujemy się, jakby po długiej zimie w końcu nadeszła wiosna, natura wracała do życia a wokół nas wszczędzie słychać to ciche "cześć!".

Ta fotografia przedstawia spontaniczne powstałe dzieło sztuki autorstwa Macieja Salamona. Technika: odnaleziony materiał i instalacja. Tak powitały nas Sejny, i tak my powitaliśmy to miasto.


Sejny - miejsce, gdzie stworzony został Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów".

Dwa dni i trzy noce spędziliśmy nad jeziorem, otoczonym taką ilością zieleni, jaką aż trudno sobie wyobrazić. Piękny krajobraz, niesamowite miejsce i czas, by pracować nad naszym projektem dla Corners. Po to tu przyjechaliśmy.

Najważniejszą część tego czasu spędziliśmy z Krzysztofem Czyżewskim - guru dla wielu artystów i intelektualistów. Czyżewski promieniuje piękną aurą, i wygląda bardzo podobnie do Czesława Niemena - polskiej legendy muzyki.

Oprowadzeni przez przewodnika, zwiedziliśmy Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, w którym obejrzeć można dość nowoczesną wystawę poświeconą Czesławowi Miłoszowi, który przyjeżdżał do Krasnogrudy, kiedy był studentem.

Wszystko w Krasnogrudzie, począwszy od samego Dworu, po ludzi tam pracujących - naszych gospodarzy - wydało się nam niezmiernie pozytywne i inspirujące.

Tak ispirujące, że od chwili, gdy usłyszeliśmy ją po raz pierwszy - nie możemy przestać śpiewać piosenki o starym Rebe i Hasydach. Pozwólcie, że zaprezentujemy Wam słowa - pochodzące z krótkiej animacji, stworzonej w trakcie warsztatów kilka lat temu:

A kiedy Rebe tańczy/śpi/płacze/cieszy się, a kiedy Rebe tańczy/śpi/płacze/cieszy się-

tańczą/śpią/płaczą/cieszą się wszyscy Chasydzi, tańczą/śpią/płaczą/cieszą się wszyscy Chasydzi,

Oj oj oj oj oj,

oj oj oj oj oj

tańczą/śpią/płaczą/cieszą się wszyscy Chasydzi!

A na tych zdjęciach jest Rumi, pies Weroniki Czyżewskiej, który bardzo lubi filmy animowane. I inne psie rzeczy.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI