Wydarzenia


Wenecja Miłosza / Venezia di Miłosz, Włochy Obchody Roku Miłosza w Wenecji Środa, 13 kwietnia 17.00 Museo Correr – San Marco, 52 Wstęp wolny Rozpoczęcie obchodów Roku Miłosza w Wenecji  
Wieczór twórczy z Tomasem Venclovą Z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Czesława Miłosza i 100. rocznicy śmierci M.K. Čiurlionisa Ambasada Republiki Litewskiej serdecznie zaprasza na spotkanie – wieczór twórczy z litewskim poetą, eseistą, tłumaczem i przyjacielem Cz. Miłosza Tomasem Venclovą  31 marca (czwartek) 2011 r. godz. 18 w Litewskim Centrum przy Ambasadzie , (Al. Ujazdowskie 12, Warszawa; 22-696 7280,...
23 marca 2011- Czesław Miłosz - Orfeusz i Eurydyka Wieczór poetycki Czesława Miłosza w  Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.  
Miłosz w Lublinie Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na otwarcie wystawy "O Czesławie Miłoszu - rocznicowo". 21 marca 2011 r. godz. 11.00 Galeria Zielona Biblioteki Lublin, ul. Narutowicza 4. Wystawa będzie czynna do 22 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki. Wstęp wolny. 
Rok Miłosza w Pradze Dyskusja wokół esejów Czesława Miłosza, zebranych w zbiorze "Rodzinna Europa", przypomniała w środę w stolicy Czech obchodzoną w tym roku 100. rocznicę urodzin polskiego pisarza. Spotkanie wpisane w cykl pt. "Listy do Miłosza" odbyło się w Instytucie Polskim w Pradze w ramach ogłoszonego przez Sejm RP roku polskiego noblisty.
Zniewolony umysł W najbliższą sobotę, 19 marca 2011 r.  Opera Nova  w Bydgoszczy zaprasza na premierę baletu współczesnego Roberta Bondary pt. " Zniewolony umysł ".
Moc wydarzeń kulturalnych w ramach prezydencji Ponad 1300 wydarzeń artystycznych odbędzie się w kraju i za granicą podczas polskiego przewodnictwa w Radzie UE od 1 lipca do 31 grudnia. Podczas inauguracji polskiej prezydencji w Warszawie zaplanowano m.in. całodniowe widowisko muzyczne na czterech scenach.
Dyskusja-seminarium „Rodzinna Europa“, 17 marca 2011 r Centrum Kultury im. Tomasza Manna, Instytut Polski w Wilnie, Europejska Sieć Centrów Literackich „Halma”, Uniwersytet Wileński  uprzejmie zapraszają na dyskusję-seminarium  „Rodzinna Europa“ -  17 marca 2011 r.,  o godz. 15.00 . Uniwersytet  Wileński (ul. Universiteto 5), audytorium im. V. Krėvė (nr 118).
Czytania Literackie „ Letters to Miłosz” („Listy do Miłosza”), 18 marca 2011 Centrum Kultury im. Tomasza Manna, Instytut Polski  w Wilnie, Europejska Sieć Centrów Literackich “Halma” i Uniwersytet Wileński  uprzejmie zapraszają na Czytania Literackie „ Letters to Miłosz” („Listy do Miłosza”),  18 marca 2011 r., o godz. 16.00 ,  Instytut Polski  w Wilnie (ul. Didžioji 23).
Wiek Miłosza W setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku w dniach 18-25 marca br. zaprezentuje cykl literacko-muzyczny „WIEK MIŁOSZA”. Będzie to tygodniowy dialog wybitnych twórców, poetów, pisarzy, autorytetów w dziedzinie literatury, krytyków, aktorów, muzyków, którego tematem będzie sylwetka noblisty, człowieka i twórcy. Spotkania będą się odbywały nie tylko w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na wyspie Ołowianka , ale...
"Miłosz odNowa" Miłosz odNowa  jest uzupełnieniem programu nauczania w szkole i propozycją na zajęcia pozalekcyjne. W programie zajmować się będziemy przede wszystkim  kwestią pamięci i tożsamości  w twórczości Miłosza. Autor "Rodzinnej Europy" przygląda się swojej historii rodzinnej, przestrzeni, w której dorastał i jej przeszłości, rozlicznym wpływom kulturowym, którym był poddany, religiom, z którymi obcował i tożsamości (narodowej, religijnej, kulturowej). Jednym z...
Otwarcie wystawy "Czesław Miłosz - Kim byłem?" Książnica Płocka zaprasza na otwarcie wystawy "Czesław Miłosz - Kim byłem?". W programie: Zbigniew Fałtynowicz "Czesław Miłosz. Powrót" - wykład i pokaz multimedialny. 16 marca 2011, godz. 18.00 , Książnica Płocka, ul. T. Kościuszki 6, tel. tel. 24 268 00 33.   Wystawa przygotowana przez Książnicę Płocką ze zbiorów: Archiwum Andrzeja Miłosza, Muzeum Okręgowego w Suwałkach
Wiek Miłosza - Pełne kalendarium Kalendarium cyklu literacko-muzycznego 18/03/2011 piątek, 18:00 do wstępu upoważnia bilet na g. 19.00 Sala Kameralna na Ołowiance „ Wiek Miłosza ”  wykład Barbary Toruńczyk, redaktor naczelnej „Zeszytów Literackich” 18/03/2011 piątek, 19:00 Bilety 7-30 zł Sala Koncertowa na Ołowiance JOHANN SEBASTIAN BACH Pasja według św. Marka BWV 247 Ewangelia wg św. Marka w tłumaczeniu Czesława Miłosza Jerzy Kiszkis aktor Marta Boberska sopran Dorota Lachowicz alt...
"Listy do Miłosza" Z okazji setnych urodzin laureata Nagrody Nobla, Czesława Miłosza, sieć HALMA, przyłączając się do realizowanego przez Pogranicze projektu "Akcja Rodzinna Europa", pragnie przypomnieć wielokulturowego ducha przywołanego przez poetę w jego autobiografii „Rodzinna Europa”.
23 lutego 2011 - Debata Milosz - Sutzkever w Jerozolimie z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie, w wypełnionej po brzegi Kawiarni Literackiej miała miejsce pasjonująca rozmowa o dwóch wielkich poetach zaginionego Wilna: Czesławie Miłoszu i Abrahamie Sutzkeverze. Rozmówcami byli prof. David Roskies z Nowego Jorku i Krzysztof Czyżewski. Spotkanie prowadził Mindaugas Kvietkauskas z Wilna, dyerktor Instytutu Litewskiej Literatury i Folkloru. fot.  Berthold Werner
Targi Książki w Wilnie, 17-20 lutego 2011 r. W dniach od 17 do 20 lutego w Centrum Wystaw "Litexpo" w Wilnie odbędą się Międzynarodowe Targi Książki. To już dwunasta edycja jednej z największych imprez księgarskich w krajach bałtyckich.
«  1 2

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI