Wykład Krzysztofa Czyżewskiego dla pasjonatów filozofii

22 lutego 2015 r. w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie X Międzyszkolnego Konkursu Filozoficznego. 


Zadaniem konkursowym było napisanie eseju filozoficznego na jeden z kilku zaproponowanych tematów.

1. Czym jest dobro? Rozważ problem, uwzględniając istotę dobra w kontekście życia człowieka. 

2. Czy kiedykolwiek jesteśmy wolni?

3. Czy filozofia może przynieść pocieszenie w kwestii śmierci?

4. Kim jest człowiek? W swych rozważaniach odnieś się do dwóch wybranych koncepcji filozoficznych.

5. Różne koncepcje państwa w ujęciu filozofów. W swoich rozważaniach odnieś się do dwóch wybranych koncepcji filozoficznych. Zajmij wobec nich stanowisko.

6. Czy zwierzęta mają prawa?

7. Czy filozofia pozwala znaleźć odpowiedź na wiele pytań nurtujących współczesnego człowieka?

Uczestnicy wysłuchali wykładu Krzysztofa Czyżewskiego „Obcowanie, czyli opowieść o kobiecie i dwóch mnichach nad brzegiem rzeki'”.

Uroczystości towarzyszyła krótka część artystyczna, podczas której zaprezentowano wiersze Czesława Miłosza Zaklęcie i Wisławy Szymborskiej Nienawiść, śpiewano również poezję Edwarda Stachury.

Już od 10 lat młodzież Zespołu Szkół nr 4 i Zespołu Szkół Technicznych wypowiada się w formie pracy pisemnej na ważne tematy dotyczące etyki, ontologii czy estetyki. Uczniowie w sposób twórczy wyrażają swoje poglądy dotyczące tolerancji, demokracji, wolności, praw zwierząt i innych wybranych problemów filozoficznych.

Organizatorzy spotkania: nauczyciele ZS nr 4 i ZST, Urszula Tomaszewska, Lucyna Kossa-Chrulska, Dorota Kossa-Szoch, Elżbieta Grabińska.

X Konkurs Filozoficzny w Suwałkach


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI