Wystawa Niewidzialny Most w Belgradzie / 2-25 czerwca 2016

W Galerii PODROOM – Centrum Kultury w Belgradzie (Gallery PODROOM – Cultural Centre of Belgrade) w dniach 2 – 25.06.2016 w ramach programu “A LA FRONTIERE…!  STARE I NOWE GRANICE W EUROPIE” prezentacja wystawy "Niewidzialny Most". OPENING, Thursday, June 2nd at 8 p.m

 


Wystawa „Niewidzialny Most” tworzona była w ciągu ostatnich trzech lat w Sejnach przez Fundację Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”. Ta polifoniczna opowieść z udziałem poezji, filmu i fotografii ma wymiar zarówno artystyczny jak i społeczny. Został on stworzony przez twórców z należących do zespołu Pogranicza lub ściśle z nimi związanych: Krzysztof Czyżewski (koncepcja i poezja), Wiesław Szumiński (fotografie) oraz Kuba Kossak (film). 
 
W programie spotkań obok wystawy "Niewidzialny Most" prezentowana będzie także sztuka i muzyka wybranych artystów z Litwy, Ukrainy, Włoch, Słowacji, Libanu, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji i Serbii. Prezentowane prace artystów to mikro-historie o tożsamości, przynależności, granicach, wewnętrznych i zewnętrznych ograniczeniach. Artyści za pośrednictwem różnych mediów czerpiąc z własnego doświadczenia i / lub z punktu widzenia obserwatorów "towarzyszą nam mówiąc, że patrząc na historie granic możemy lepiej spojrzeć w głąb samych siebie, aby przygotować się  ... na ich przekroczenie, wszyscy musimy to zrobić, ale także mówią nam, że czekanie może być radośniejsze, jeśli dajemy pocieszenie, czułość i optymizm " wyjaśnia Giuliana Carbi, jeden z kuratorów wystawy.
 
Artyści | Autorzy: Karolina Cicha, Krzysztof Czyżewski, Wiesław Szumiński & Kuba Kossak, Grzegorz Dąbrowski, Giovanni Floreani, Laure Keyrouz & Angelo Ricciardi, Predrag Marić, Samir Mehanović, Lada Nakonechna, Dušan Radovanović, Tomasz Rafa, Leon Tarasewicz, Arturas Valiauga, Aleksandar Zograf
 
Kuratorzy: Gabriella Cardazzo i Giuliana Carbi

Niewidzialny most w Belgradzie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI