Wystawa prac artystów wileńskich

2 lipca 2002 roku w Białej Synagodze odbył się werisaż wystawy prac artystów wileńskich; Aleksandry Jacovskytė - projekty kostiumów teatralnych, Jokūbasa Jacovskisa - plakaty, Adasy Skliutauskaitė - litografie.


Aleksandra Jacovskytė

Urodziła się i mieszka w Wilnie. Studiowała na wydziale scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, który ukończyła w 1970 roku. Zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. Ilustruje książki. Ważniejsze osiągnięcia: sześć indywidualnych wystaw w galeriach Wilna, Kowna, Kłajpedy; udział w plenerach "Ścieżka zakorzenienia" (Wigry, 1992 rok) i "Integrart" (Maćkowa Ruda, 1997 rok); kostiumy do oper: "Makbet", "Aida" G. Verdiego, baletów: "El Amor Brucho" M. de Falli, "Święto wiosny" J. Strawińskiego, sztuk teatralnych: "Ryszard III" W. Szekspira, "Obcy" A. Camusa, "Uśmiechnij się do nas, Panie" G. Kanowicza, "Świętoszek" Moliera, "Sanatorium pod Klepsydrą" B. Schulza, "Iwanow" A. Czechowa. Jest członkiem Związku Plastyków Litwy.

Jokūbas Jacovskis

Urodził się w 1959 roku. W latach 1976-1982 studiował grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.Projektuje plakaty i okładki książek. Zajmuje się grafiką komputerową. Ilustruje książki.Wystawia od 1982 roku. Mieszka w Wilnie. 

Adasa Skliutauskaitė 

Urodziła się w 1931 roku w Kownie. Ukończyła wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie w 1955 roku. Jej prace były wystawiane na Litwie, w Estonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii i Polsce. Mieszka i pracuje w Wilnie.

 

Wystawa prac artystów wileńskich


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI