Wystawa prac artystów wileńskich

2 lipca 2002 roku w Białej Synagodze odbył się werisaż wystawy prac artystów wileńskich; Aleksandry Jacovskytė - projekty kostiumów teatralnych, Jokūbasa Jacovskisa - plakaty, Adasy Skliutauskaitė - litografie.


Aleksandra Jacovskytė

Urodziła się i mieszka w Wilnie. Studiowała na wydziale scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, który ukończyła w 1970 roku. Zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. Ilustruje książki. Ważniejsze osiągnięcia: sześć indywidualnych wystaw w galeriach Wilna, Kowna, Kłajpedy; udział w plenerach "Ścieżka zakorzenienia" (Wigry, 1992 rok) i "Integrart" (Maćkowa Ruda, 1997 rok); kostiumy do oper: "Makbet", "Aida" G. Verdiego, baletów: "El Amor Brucho" M. de Falli, "Święto wiosny" J. Strawińskiego, sztuk teatralnych: "Ryszard III" W. Szekspira, "Obcy" A. Camusa, "Uśmiechnij się do nas, Panie" G. Kanowicza, "Świętoszek" Moliera, "Sanatorium pod Klepsydrą" B. Schulza, "Iwanow" A. Czechowa. Jest członkiem Związku Plastyków Litwy.

Jokūbas Jacovskis

Urodził się w 1959 roku. W latach 1976-1982 studiował grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.Projektuje plakaty i okładki książek. Zajmuje się grafiką komputerową. Ilustruje książki.Wystawia od 1982 roku. Mieszka w Wilnie. 

Adasa Skliutauskaitė 

Urodziła się w 1931 roku w Kownie. Ukończyła wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie w 1955 roku. Jej prace były wystawiane na Litwie, w Estonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii i Polsce. Mieszka i pracuje w Wilnie.

 

Wystawa prac artystów wileńskich


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI