Z Finlandii do Krasnogrudy

Gościem Fundacji Pogranicze w okresie od 21 marca do końca maja 2017 roku jest Heta Jäälinoja, animatorka, reżyserka filmów animowanych  z Finlandii, odbywająca stypendium w ramach programu Erasmus.


W ramach współpracy pracowni artystycznych Pogranicza z reżyserką powstaną animacje, krótkie filmy poświęcone Krasnogrudzie, jej historii i mieszkańcom, a także animowane opowieści związane z parkiem krasnogrudzkim oraz  Spiżarnią Krasnogrudzką przypominającą o smakach i zapach dzieciństwa Czesława Miłosza.

04 kwietnia, Heta Jäälinoja zaprezentowała pracownikom Fundacji i Ośrodka Pogranicze swoją różnorodną pracę artystyczną w obszarze animacji.

Heta Jäälinoja (ur. 1989, Finlandia), studiowała animację filmową w Akademii Sztuki w Turku oraz Estońskiej Akademii Sztuki. Wykonywała animacje dla muzeów i teatrów, pracowała jako animatorka przy filmach animowanych.

Zrealizowała m.in. animacje do spektaklu "Sen nocy letniej" w teatrze NO99, który zdobył nagrodę zespołową podczas Corocznej Gali Teatrów Estońkich 2017/ Annual Theatre Gala of Estonia 2017. Jej dyplomowy film „Penelopa” otrzymał Grand Prix podczas Tampere Film Festival 2017.

Drawing blog: sietaishaveta.blogspot.com/  Vimeo: vimeo.com/hetajaalinoja

 

Heta Jäälinoja była także gościem Pracowni PrzyrodyW ramach współpracy z reżyserką powstał krótki film animowany, stworzony przez dzieci na podstawie publikacji „Atlas Parku Krasnogrudzkiego - Ptaki”, której również są twórcami.

Filmik w wersji polskiej: https://www.youtube.com/watch?v=lWfQTpL3QDk&feature=youtu.be

Filmik w wersji angielskiej: https://www.youtube.com/watch?v=mCV-OzLh4fk&feature=youtu.be

Heta


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI