Z Mińska do Krasnogrudy

W Międzynarodowym Centrum Dialogu kontynuowany jest program rezydencyjny POGRANICZE/BIAŁORUŚ.Gościem trzeciej rezydencji w Krasnogrudzie jest Katsiaryna Chekatouskaya. Urodziła się i wychowała w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego ze specjalizacją psychologia pedagogiczna. W 2017 roku ukończyła Studium Sztuki Współczesnej i Dramatu w European College of Liberal Arts na Białorusi. Uczestniczyła w kilku międzynarodowych laboratoriach teatralnych.

Zawodowo związana z teatrem The Social Theatre Lab (Mińsk) jako dramatopisarz i aktorka. Pracuje w oparciu o materiały dokumentujące tematy ważne społecznie (przemoc w rodzinie, dyskryminacja, osoby uciskane i bezbronne, przemoc fizyczna).

Jest autorką sztuk teatralnych. W przedstawieniach pracuje nad problemami inspirowanymi własnymi doświadczeniami, za pomocą artystycznych metafor opowiada o sprawach społecznych, które są jej osobiście bliskie. 

Dramaty jej autorstwa doceniane są na najważniejszych białoruskich i rosyjskich festiwalach, tłumaczone na język rosyjski i niemiecki, publikowane w antologiach. Obecnie do publikacji przygotowuje zbiór dramatów w języku białoruskim.

Temat rezydencji:

Praca nad napisaniem dramatu, który będzie także scenariuszem do spektaklu, opowiadającym o zmianach które zachodzą na Białorusi.

"Przez ostatnie pół roku życie zwykłych Białorusinów wypełniły dramatyczne wydarzenia. Każdego dnia dzieje się coś ważnego, co może wpłynąć na nasze życie. Nie mamy siły i czasu, żeby się zatrzymać i spróbować zrozumieć, co się z nami dzieje. Bez zatrzymania się i refleksji, nie da się zrozumieć zachodzących zmian. 

Przemyślenie przeszłych wydarzeń jest konieczne zarówno dla naszego społeczeństwa, jak i dla mnie osobiście, jako osoby, która brała w nich udział” - mówi Katsiaryna Chekatouskaya.


Czas resydencji: 14 luty 2021 - 7 marca 2021

POGRANICZE/BIAŁORUŚ - czytaj więcej o programie i rezydencjach

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI