Z Wrocławia do Krasnogrudy

5 czerwca 2018 - Szkoła Podstawowa Szalom Alejchem z Wrocławia na warsztatach w Pograniczu.


Program warsztatów zespołu Pogranicza w Sejnach i Krasnogrudzie w ramach zielonej szkoły dla 15 osobowej grupy uczniów.

10.00 - 12.30 - Warsztat literacki - wystawa "Miłosz|Szukanie ojczyzny"-  związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą; historia dworu  i jego przedwojennych mieszkańców; zajęcia z wykorzystaniem dokumentów archiwalnych, fotografii, fragmentów utworów literackich, wspólne rekonstruowanie przeszłości krasnogrudz­­­kiego dworu, rozważania o historii i pamięci. Prowadzenie: Małgorzata Sporek-Czyżewska

13.00 - 14.30 - Pracownia Przyrody - Ptaki Krasnogrudzkie – zajęcia poświęcone ptakom zamieszkującym park w Krasnogrudzie, poznawanie ich zwyczajów, rozróżnianie głosów i charakterystycznego wyglądu. Warsztaty prowadzone w oparciu o budowanie ptasiej opowieści, Krasnogruda pod mikroskopem (zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, obserwacja preparatów i okazów natury, tworzenie „biblioteki zdjęć mikroskopowych”) oraz samodzielne wykonanie przyrodniczej pocztówki z parku krasnogrudzkiego. Prowadzenie: Ksenija Konopek

15.30- 17.30 - Warsztaty muzyczne w oparciu o tradycję muzyki klezmerskiej, piosenki jidisz, z tradycyjnymi tańcami wesela żydowskiego  - prowadzenie Michał Moniuszko i muzycy klezmerscy, Ośrodek Pogranicze w Sejnach.

 

O szkole Szalom Alejchem

Szkoła Podstawowa Szalom Alejchem z Wrocławia


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI