Za uczenie Polaków „trudnego daru wolności” – „Małe centrum świata” Krzysztofa Czyżewskiego uhonorowane Nagrodą Tischnera

Jury nagrodziło „Małe centrum świata” - które podpowiada, „jak budować niewidzialne, ale odporne na szaleństwa polityki i historii mosty między narodami, religiami i kulturami”.


5 kwietnia, podczas konferencji prasowej w siedzibie Wydawnictwa Znak ogłoszono laureatów 18. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. J. Tischnera. Nagroda przyznawana jest od 2001 roku wybitnym intelektualistom, publicystom i działaczom społecznym. Ma na celu promowanie w naszym kraju stylu myślenia i postaw łączących intelektualną rzetelność, odwagę i wrażliwość na drugiego człowieka – wartości jej patrona, księdza Józefa Tischnera. 

Tym wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowani zostali w tym roku: filozof Miłosz Puczydłowski, działacz społeczny Jan Jakub Wygnański oraz Krzysztof Czyżewski. Jury nagrodziło „Małe centrum świata” - które podpowiada, „jak budować niewidzialne, ale odporne na szaleństwa polityki i historii mosty między narodami, religiami i kulturami”.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w ramach programu 18. Dni Tischnerowskich w sobotę 21 kwietnia o godz. 17.00 na Scenie im. S. Wyspiańskiego AST w Krakowie. Rozmowę z laureatami poprowadzą ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski. Spotkanie uświetni koncert „Tischner. Mocna nuta” z udziałem m.in. Jorgosa Skoliasa, Joachima Mencla oraz zespołu Trebunie-Tutki.

Przeczytaj o nagrodzie

 

Krzysztof Czyżewski o nagrodzie:

Nagroda Tischnera dla „Małego centrum świata”. Trudno o lepszego patrona dla tej książki! Została doceniona za uczenie Polaków „trudnego daru wolności”. Kuba Wygnański doceniony za pracę służącą wzmocnieniu ruchów obywatelskich współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”, a Miłosz Puczydłowski za kontynuujące „myślenie według wartości” studium „Religia i sekularyzm”.
Spieszę z tą wiadomością do swoich znajomych na FB, często dopiero tutaj poznanych. Byliście Państwo pierwszymi czytelnikami „Małego centrum świata”, wykupiliście pierwszy nakład książki zanim jeszcze zdążył trafić do księgarń, organizowaliście spotkania, dyskusje i promocje w całej Polsce, od Cieszyna i Bielsko-Białej po Szczecin i Puńsk. Dziękuję!

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krzysztof Czyżewski z tytułem "Honorowy Ambasador Wschodu"

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI