Zajęcia podsumowujące realizację programu Klasy Tradycji Sąsiedzkich - kl IVa

Podsumowanie online.


 

Podsumowanie projektu – klasa IVA

 

Dnia 14 XII 2020 r. odbyło się spotkanie online z kl.IVA, na którym omówiony został sposób podsumowania projektu ,,Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza” - Opowieści o sąsiadach, w trakcie którego mali studenci poznawali wielokulturowość naszego regionu.

Ustalono, że prace dzieci zostaną umieszczone na tablicy. Wystawa  składa się  z ceramicznych przedmiotów inspirowanych wizytą w Muzeum Okręgowym w Suwałkach pt.,,Jaćwingowie” oraz ikon, które powstały po zajęciach na temat Staroobrzędowców. Oprócz tego uczniowie nagrali krótkie filmiki, w trakcie których opowiedzą o swoich wrażeniach po realizacji projektu.

W trakcie podsumowania na spotkaniu online na Teamsie studenci uniwersytetu podzielili się swoimi odczuciami. Każde zajęcia, w których uczestniczyli, były dla nich wielkim wydarzeniem, na które niecierpliwie oczekiwali oraz niezwykle aktywnie angażowali się w świadome uczestnictwo w pracy podczas warsztatów prowadzonych w Ośrodku ,,Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Z zapałem, starannie, w niezwykłym skupieniu i z przejęciem wykonywali prace na spotkaniach oraz zachwyceni o nich opowiadali.

Po każdej lekcji, warsztatach z entuzjazmem dzielili się swoimi wrażeniami, podekscytowani opowiadali o tym, czego się dowiedzieli, co nowego poznali i z niecierpliwością czekali na kolejne opowieści.

Swoimi odczuciami dzieci dzieliły się także z najbliższymi, a rodzice byli pod ogromnym wrażeniem różnorodnych zajęć, sposobów pracy i zastosowanych metod.

Niecodzienne wydarzenia, wspólne wsłuchiwanie się w niezwykłe historie, praca na warsztatach, projekcje filmów i bajek, ciekawe dyskusje, niecierpliwość studentów podczas oczekiwania na kolejne spotkania, ich twórcza ciekawość, pasja wspaniale przygotowanych prowadzących - pani Bożeny Szroeder, Pana Wiesława Szumińskiego oraz pana Michała Moniuszko, stosujących różnorodne metody pracy z małymi studentami, na pewno głęboko zapadły w ich pamięć i pozostaną z nimi na zawsze.

Prowadząca Klasę Tradycji wielokulturowych

Teresa Klucznik

 

 

 Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI