Zaproszenie na spotkanie

Białystok, 20 października 2006 r. 

Szanowny Panie 

Sympozjon „Warto zapytać o kulturę” został zainicjowany w 2005 roku przez środowiska twórcze oraz władze województwa podlaskiego jako długofalowy program, stanowiący istotną część strategii rozwoju regionalnego. Tematem pierwszej edycji sympozjonu, było budowanie tożsamości regionalnej w oparciu o kulturowe dziedzictwo i współczesne wyzwania stojące przed Polską i regionem Podlasia.


Obok dyskusji i wydarzeń artystycznych, odbyła się prezentacja specjalnie z tej okazji wydanej książki pt. „Warto zapytać o kulturę”, która stanowi antologię tekstów autorstwa 35 artystów i animatorów kultury z Podlasia poświęconych specyfice kulturowej tej części Polski i szansom ich wykorzystania dla budowania przyszłości regionu. 

Kolejne spotkanie poświęcone będzie perspektywom współpracy ludzi kultury i przedsiębiorców na rzecz wspólnego celu, jakim jest rozwój regionalny w sferze zarówno gospodarczej jak i duchowej. Możliwości tej współpracy pozostają na Podlasiu zupełnie niewykorzystane. Ciągle bardzo mało można wskazać przykładów zaangażowania się prywatnych i państwowych przedsiębiorstw we wspieranie rozwoju kultury. W niewielkim również stopniu środowiska kultury wykazują inicjatywę pozyskania dla swej działalności ludzi biznesu jako poważnego i perspektywicznego partnera. Zadaniem Sympozjonu, organizowanego w tym roku pod hasłem Ludzie kultury i przedsiębiorcy – perspektywy współpracy, byłaby zmiana tego stanu rzeczy poprzez zainicjowanie rzeczywistego dialogu między tymi środowiskami, krytyczną analizę sytuacji, określenie wspólnych celów, wypracowanie konkretnej ścieżki realizacji wspólnych przedsięwzięć w najbliższej przyszłości. 

Jednym z owoców Sympozjonu będzie publikacja kolejnej książki z cyklu „Warto zapytać o kulturę”, której zawartość opracowana zostanie w oparciu o materiały i wypowiedzi osób zgromadzonych na Sympozjonie. 

Serdecznie zapraszam 
Marszałek Województwa Podlaskiego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI