Zaproszenie na spotkanie

Białystok, 20 października 2006 r. 

Szanowny Panie 

Sympozjon „Warto zapytać o kulturę” został zainicjowany w 2005 roku przez środowiska twórcze oraz władze województwa podlaskiego jako długofalowy program, stanowiący istotną część strategii rozwoju regionalnego. Tematem pierwszej edycji sympozjonu, było budowanie tożsamości regionalnej w oparciu o kulturowe dziedzictwo i współczesne wyzwania stojące przed Polską i regionem Podlasia.


Obok dyskusji i wydarzeń artystycznych, odbyła się prezentacja specjalnie z tej okazji wydanej książki pt. „Warto zapytać o kulturę”, która stanowi antologię tekstów autorstwa 35 artystów i animatorów kultury z Podlasia poświęconych specyfice kulturowej tej części Polski i szansom ich wykorzystania dla budowania przyszłości regionu. 

Kolejne spotkanie poświęcone będzie perspektywom współpracy ludzi kultury i przedsiębiorców na rzecz wspólnego celu, jakim jest rozwój regionalny w sferze zarówno gospodarczej jak i duchowej. Możliwości tej współpracy pozostają na Podlasiu zupełnie niewykorzystane. Ciągle bardzo mało można wskazać przykładów zaangażowania się prywatnych i państwowych przedsiębiorstw we wspieranie rozwoju kultury. W niewielkim również stopniu środowiska kultury wykazują inicjatywę pozyskania dla swej działalności ludzi biznesu jako poważnego i perspektywicznego partnera. Zadaniem Sympozjonu, organizowanego w tym roku pod hasłem Ludzie kultury i przedsiębiorcy – perspektywy współpracy, byłaby zmiana tego stanu rzeczy poprzez zainicjowanie rzeczywistego dialogu między tymi środowiskami, krytyczną analizę sytuacji, określenie wspólnych celów, wypracowanie konkretnej ścieżki realizacji wspólnych przedsięwzięć w najbliższej przyszłości. 

Jednym z owoców Sympozjonu będzie publikacja kolejnej książki z cyklu „Warto zapytać o kulturę”, której zawartość opracowana zostanie w oparciu o materiały i wypowiedzi osób zgromadzonych na Sympozjonie. 

Serdecznie zapraszam 
Marszałek Województwa Podlaskiego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI