Zbiory CDKP na ekspozycji o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim

Na wystawie pt. "Alfred Wierusz-Kowalski", będącej nową odsłoną ekspozycji istniejącej w Muzeum Okręgowym w Suwałkach od wielu lat, można oglądać materiał ikonograficzny pochodzący ze zbiorów CDKP.


Na kolekcję, otwartą dla zwiedzających 29 kwietnia 2012, składa się ponad 100 eksponatów, w tym obrazy, szkice, dokumenty czy meble pochodzące z pracowni Alfreda Wierusza-Kowalskiego, a także filmy o artyście.

Na trzech salach prezentowana jest twórczość i życie malarza - pośród sprzętów z monachijskiej pracowni znajduje się m.in.: autoportret, portret Teofila - ojca artysty, autorstwa Wacława Szymanowskiego - brata Jadwigi Wierusz-Kowalskiej oraz prace z najwcześniejszego okresu twórczości artysty - pejzaże z Suwalszczyzny.

Alfred Wierusz-Kowalski jest jednym z głównych przedstawicieli tzw. szkoły monachijskiej w malarstwie polskim drugiej połowy XIX wieku. Urodził się w 1849 w Suwałkach, zmarł w 1915 w Monachium. Stała ekspozycja dzieł Alfreda Wierusz-Kowalskiego powstała w Suwałkach w latach 70. XX wieku.

Autorzy wystawy: 
Scenariusz i merytoryczne przygotowanie multimediów: Eliza Ptaszyńska
Aranżacja: Adam Orlewicz
Multimedia: Anna Paź
Projekt graficzny pdpisów: Marcin Frontczak
Opracowanie materiałów ikonograficznych: Kazimierz Sobecki
Tłumaczenia na język angielski: Sabina Siemaszko

Więcej o ekspozycji na stronie Muzeum Okręgowego w Suwałkach.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI