Zimowe warsztaty pracowni muzycznej. Koncert wieńczący

 W tym roku zaprezentowano 8 nowych utworów, które wywodzą się głównie z tradycji chasydzkiej - suita nigunów  Chasydów wywodzących się z rumuńskiego Satu Mare, pieśni Ahawat Olam czy Dwejkus


W ramach Orkiestry Klezmerskiej Tetru Sejneńskiego trwały  zimowe warsztaty muzyczne, wprowadzające pasjonatów muzycznych w świat brzmienia instrumentalnego.

W dniach od 23 stycznia do 4 lutego odbyło się w Krasnogrudzie spotkanie robocze Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Jak co roku w czasie ferii zimowych, podczas tygodnia powstaje nowy repertuar Orkiestry, który zostaje zaprezentowany rodzicom i najbliższym podczas koncertu w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej. W tym roku zaprezentowano 8 nowych utworów, które wywodzą się głównie z tradycji chasydzkiej - suita nigunów  chasydów wywodzących się z rumuńskiego Satu Mare, pieśni Ahawat Olam czy Dwejkus. Koncerty Orkiestry Klezmerskiej otwierała będzie pieśń świąteczna Ein Kelokejnu. Nie zabrakło utworów klezmerskich, jak chociażby Mamałyga, utwór zaczerpnięty z repertuaru orkiestry Abrahama Schwarza. W tym roku do Orkiestry dołączył saksofonista Janek Głembocki.

Prowadzący: Wojciech Szroeder.

Warsztaty OKTS 2017


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krzysztof Czyżewski z tytułem "Honorowy Ambasador Wschodu"

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI