Związani z miejscem - "Litwa" - Violeta Juškute

Tym razem już się nie baliśmy spotkania z litewską artystką ani z każdym innym artystą, gdyż nabraliśmy doświadczenia z poprzednich spotkań. Poczuliśmy, że dojrzeliśmy w naszym projekcie i znacznie lepiej pracowaliśmy, bez wstydu, głupot, poczuliśmy się naprawdę niezależni. 


Tym razem już się nie baliśmy spotkania z litewską artystką ani z każdym innym artystą, gdyż nabraliśmy doświadczenia z poprzednich spotkań. Poczuliśmy, że dojrzeliśmy w naszym projekcie i znacznie lepiej pracowaliśmy, bez wstydu, głupot, poczuliśmy się naprawdę niezależni. Spotkanie odbyło się w Białej Synagodze z Panią Violetą Juškute, malarką z Wilna. „Litwa” - Temat mógłby wydawać się nieco trudny, ale już nie dla nas. W pełni przemyśleń i skupienia, oraz po wysłuchaniu części teoretycznej artystki stworzyliśmy dojrzałe prace. Powstały prace mające natchnienie z legend, krajobrazu, czy nawet ze sławnych ludzi. Pracowaliśmy na zwykłych, nieco większych, białych kartkach malując farbami plakatowymi, gdyż Pani Violeta nie lubi eksperymentować.

 
Podziwiając nasze prace podobnie jak w innych spotkaniach podziękowaliśmy dla Pani Violety pieśnią. Myślę, że było to doznanie czegoś nowego nie tylko dla nas, ale także dla artystki. Jak widać spotkania tego typu mogą wiele nauczyć…
 
 Violeta Juškute - pochodzi z Wilna, malarka. Jej znakiem rozpoznawczym jest klasyczne malarstwo na płótnie, nie lubi eksperymentów, farba jest inspiracją do powstania każdego jej obrazu. Od piętnastu lat, co roku wyjeżdża do Austrii i tam pracuje jako malarka, pracuje też z dziećmi. Marzy aby stworzyć wspólną wystawę artystów polsko- litewskich w Polsce, dlatego że jest bardzo dużo podobieństw pomiędzy sztuką i kulturą polską i litewską, jednak pomimo bliskiego sąsiedztwa artyści mało wiedzą wzajemnie na temat swojej sztuki.

Związani z miejscem - "Litwa" - Violeta Juškute


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI