Związani z miejscem - "Miłość" - Alicja Zimnicka

Z panią Alicją Zimnicką mieliśmy przyjemność pracować w dniu 20 maja, to jest w piątek, 2005 roku. Tradycyjnie już projektowe spotkanie rozpoczęliśmy od części teoretycznej. Mogliśmy nieco bliżej poznać panią Alicję, jej charakterystyczną twórczość i artystyczne inspiracje. Dla mnie osobiście było to przełomowe spotkanie. Swą spontanicznością, radością i entuzjastycznym nastawieniem rozbudziła nas wszystkich ! Powiedziała wprost, że czas wiosny, to czas szczęścia, przygód i miłości. Temat naszej pracy brzmiał właśnie "Miłość". Po tak pozytywnym rozpoczęciu, przepełnieni energią ruszyliśmy do pracy!


Kolejny szok ! Okazało się bowiem, iż będziemy pracować na korku. Przy użyciu farb akrylowych, mieliśmy na niewielkich korkowych kwadratach, przedstawić "Miłość". Oczywiście powstały najróżniejsze interpretacje. Niesamowita była atmosfera w czasie pracy. Pani Alicja potrafiła perfekcyjnie pracować z naszą grupą. W czasie udzielania wskazówek, wszyscy pilnie słuchali, rozmawialiśmy swobodnie, nie czując wyraźnych barier, bo jak to określiła pani Alicja: "W końcu jestem niewiele starsza od Was."

 
Tak upłynęły nam godziny. Zakończyliśmy, dzieła zostały ułożone i skomponowane w jedną całość. Każdy indywidualnie przybliżył reszcie charakter swej pracy. Podziękowaliśmy pieśnią, w której również zagościł "prześladujący" nas tego dnia entuzjazm.
 
Alicja Zimnicka - urodziła się w Puńsku, mieszka i tworzy w Warszawie. Studiowała na Wydziale wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace jej są wykonane techniką batiku, maluje także na korku.

Związani z miejscem - "Miłość" - Alicja Zimnicka


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI