Związani z miejscem - "Moje imię" - Aleksandra Jacovkyte

21 maja 2005, w sobotę, odbyło się kolejne spotkanie ”Związanych z miejscem” z panią Aleksandrą Jackowską, artystką z Wilna. Pisaliśmy a raczej tworzyliśmy dowolną techniką swoje imiona. Praca i temat były bardzo ciekawe. Imiona były pisane nie zwykłymi literami- konkretną czcionką wziętą z Worda, tylko były napisane litero-symbolo-obrazami. 


I tak nasze imiona tworzyły paski, kwiatki, dłonie, guziki, kamienie, a nawet nuty. Każde imię ozdobione, od początku do końca obmyślone przez autora. Dużo kolorów, dowolna technika i format dały nam pole do popisu. Nad tym wszystkim czuwała wspaniała pani Ola, kobieta wspaniała pełna radości i ciepła. Zawsze służyła nam radą i stworzyła wokół tej pracy niepowtarzalny klimat. Przy tym sama stworzyła swoje inicjały, które są cudowne-delikatne i pogodne. Spotkanie naprawdę udało się, „Związani z miejscem" są z niego bardzo zadowoleni. Brawa dla pani Oli.

 
 
Aleksandra Jacovkyte - urodziła się i mieszka w Wilnie. Studiowała na wydziale scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, który ukończyła w 1970 roku. zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. Ilustruje książki.

Związani z miejscem - "Moje imię" - Aleksandra Jacovkyte


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI