Związani z miejscem - "Przyjaźń" - Sigita Blažiunaite

 „Przyjaciele”… tego tematu baliśmy się najbardziej, gdyż nie mieliśmy pomysłu na pracę, a na dodatek spotkanie miło być z artystką litewską. Była nią Pani Sigita Blažiunaite. Tradycyjnie spotkaliśmy się w Białej Synagodze przy ciastkach. Tak jak i w poprzednich spotkaniach, tak i teraz były dwa etapy. W pierwszym pani Sigita opowiadała nam trochę o sobie i swoich doświadczeniach, oraz postanowiliśmy, że każdy z nas zrobi dłoń.


Dłoń, ponieważ oczywiste dla każdego z nas było to, że uścisk dłoni symbolizuje przyjaźń. Drugim etapem była praca. Do dyspozycji mieliśmy różnego rodzaju tkaniny. Najpierw wycinaliśmy z nich paski, które posłużyły nam za pewnego rodzaju nić. Następnie na tekturkach odrysowaliśmy swoje dłonie, a nić służyła do tego, aby obwiązać te tekturki. Wymieniając się swoimi paskami przeplataliśmy nimi przez nici. I tak właśnie powstały nasze kolorowe dłonie. Dłonie powiesiliśmy w jednej płaszczyźnie obok siebie na starej ramie. Po dziele widać, że robiła ją młoda grupa przyjaciół. Korzystając z okazji, że była z nami artystka w podobny sposób stworzyliśmy kubki, jednak one w żaden sposób nie symbolizują przyjaźni. Było to spotkanie, po którym nabraliśmy nowego doświadczenia, gdyż do pokonania mieliśmy barierę językową, a na dodatek nauczyliśmy się wykorzystać stare ubrania, by w prosty sposób zrobić coś pięknego. Nasze obawy okazały się nie słuszne…
 
Robert Ogurkis
 
 
Sigita Blažiunaite - urodziła się na Litwie. Ukończyła wileńską Akademię Sztuki na wydziale tekstylii. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach, w tym w naszym kraju: V Wystawa bałtyckiej tekstylii miniaturowej, Gdynia 2001, w wystawie ,,Biennale małej grafiki", Łódź 2002 oraz w III międzynarodowym bienalu grafik ,,Raciborz 2000".
 

Związani z miejscem - "Przyjaźń" - Sigita Blažiunaite


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

Wieczór autorski z Magdaleną Heydel

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI