Związani z miejscem - "Zabawa" - Jurate Račinskaite

Kolejne spotkanie w Białej Synagodze. Na ten miesiąc do wspólnej pracy zaprosiliśmy litewską artystkę Jurate Račinskaite. Pierwszym etapem zajęć było nazbieranie potrzebnych materiałów. Rozeszliśmy się więc w dwu-trzyosobowych grupach. Po upływie trzydziestu minut w synagodze ‘pojawiły się’ gałęzie, kamyczki, kolorowe materiały, druty, gęsie pióra, kartki, farby, mazaki. Przygotowaliśmy miejsce pracy, więc można było iść dalej.


Pani Jurata objaśniła nam jak będzie wyglądała nasza praca. Mianowicie każdy musi narysować ludzika, kotka, co tylko zechce tak, żeby po przecięciu go wszerz na pół mógł stworzyć z innym rysunkiem pewną całość ( Np. głowa kota do tułowia człowieka). Następnie podzieleni na dwie grupy pracowaliśmy dalej. Pierwsza, sklejała nasze ‘twory’, tworząc książeczki. Druga miała za zadanie zrobić kukiełki. Drut posłużył za podstawę, do której mogliśmy doszywać materiały, guziki, piórka, kamyczki. Kiedy były już gotowe podoczepialiśmy je do patyków i przyczepiliśmy do nich karteczki z fragmentami historyjek które wymyśliliśmy wcześniej.

 
 
 Jurate Račinskaite - urodziła się w Zimie koło Irkucka (Rosja). Studiowała na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Zajmuje się projektowaniem scenografii do telewizji i teatrów Litwy. Ilustruje książki. Brała udział w plenerach rzeźbiarskich w Maćkowej Rudzie nad Czarną Hańczą na Suwalszczyźnie.

Związani z miejscem - "Zabawa" - Jurate Račinskaite


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI